L-Carnitine Nedir?
L-Karnitin nedir?
Karnitin vücutta oynadığı rol nedeniyle vitaminlere benzetilse de vücudumuzda üretildiği için vitaminler sınıfında yer almamaktadır. B vitaminleri ile akrabadır diye görüş de belirtilmiştir.

L-Carnitine Yararları
L-Karnitin Yararları
Karnitin vücudumuzda lizin ve metiyonin amino asitlerden sentezlenen bir maddedir. Yağların sindirimi sırasında enerji üretimi sırasında yağ asitlerinin taşınmasında görev alır. Özellikle sporcuların ve zayıflamak isteyen kişilerin favori besin desteği olan L-Carnitine’in (Karnitin) yağ yakmanın ve zayıflamanın yanısrıa vücutta birçok fonksiyonu vardır. Karnitin, vücudumuza giren besinlerin enerjiye çevrilmesinde ve yağ yakımında rol oynayan önemli bir besin maddesidir.

L-Carnitine Kullanımı
L-Karnitin Kullanımı
L-Carnitine protein ve karbonhidrat ile alabilirsiniz. Düzenli olarak kullanabilirsiniz. Fazla alımının ekstra bir faydası olmamasının yanı sıra alımı durumunda vücut fazlasını dışarı atmaktadır. L-Carnitine kullanım zamanı öğün aralarında veya spor yapılacaksa spor yapmadan 1 saat önce bol su ile 1-2 gr (2-4 kapsül) alınması tavsiye edilmektedir.

Ürettiğimiz Spirulina & L-Carnitine ürünümüzü satın almak içintıklayınız.

ALGAMAX Spirulina Yosun L-Carnitine Kapsül