Spirulina Yosunu

Spirulina ülkemiz de dahil olmak üzere 22 ülkede üretilen 70’den fazla ülkede tüketilen bir besin desteğidir. Birleşmiş Milletler Dünya Sağlık Örgütü Spirulina’nın herhangi bir risk söz konusu olmadan çocuklar ve yetişkinler için faydalı bir besin olduğunu deklare etti. Spirulina yosunu herhangi bir katkıya ihtiyaç duymadan %100 doğal haliyle tüketilebilen bir besin takviyesidir.

Spirulina Yosunu

Spirulina bir moda ürünü değildir. Faydaları bilimsel gerçeklere dayanır. Bilimde moda olmaz. Spirulina yosunu ile ilgili hakemli dergilerde yayınlanmış 1200’e yakın makale bulunmaktadır. Bu makalelerin hepsi Spirulina'nın pozitif etkileriyle ilgilidir. Spirulina'nın hücre duvarı olmadığı için kolayca sindirilebilir yapıdadır. Bu nedenle içeriği vücudumuz tarafından kolaylıkla sindirilebilir. Spirulina zengin vitamin, mineral ve protein içeriğine sahip önemli bir besin takviyesidir.


Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Amerikan Gıda ve İlaç Bakanlığı (FDA), Dünya Tarım Örgütü (FAO) Spirulina’nın tamamen doğal ve çocuklar için tüketilmesi gereken güvenli bir besin olduğunu yayınlamışlardır. Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) ve Avrupa Uzay Dairesi (ESA) Spirulina’yı az yer kaplayıp besin değerinin çok yüksek olması nedeniyle uzaya astronot besini olarak götürmektedir.

NASA ESA WHO Spirulina YosunSpirulina NASA ESA Astronot Besini