Chlorella Nedir?
Klorella Yeşil Yosun

Chlorella Bilimsel Sınıflandırma
Alem: Plantae
Bölüm: Chlorophyta
Sınıf: Chlorophyceae (Trebouxiophyceae)
Takım: Chlorococcales (Chlorellales)
Familya: Oocystaceae (Chlorellaceae)
Tür: Chlorella vulgaris

Chlorella Klorella Yeşil Yosun Nedir?

Chlorella Nedir?
Chlorella yeşil alglerden küre veya elips şeklinde mikroskobik bir alg (yosun) türüdür. Spirulina gibi Chlorella da 2,5 milyar yıldır genetik yapısı değişmeyen ender canlılardan biridir. 1890 yılında Hollandalı bilim adamları tarafından keşfedildi. Günümüzde Almanya, Amerika, Kanada, Japonya gibi ülkelerde besin desteği olarak kullanılmaktadır.

Chlorella zengin vitamin, mineral ve protein içeriği ve düşük kalorisi ile diyet programları için ideal bir besin takviyesidir. Zayıflamak isteyenlerin yaptıkları diyet esnasında eksik alınan vitamin, mineral ve proteinin vucütta yerine konulması anlamında da önemli bir besin takviyesidir. Chlorella %100 doğal bir besindir. Herhangi bir katkı maddesi içermez. Biotin, multivitamin, mineraller, B12 vitamini, A vitamini, E vitamini, demir, klorofil, PABA, C vitamini ve RNA & DNA nükleik asitlerini içeren önemli bir besin takviyesidir. Ayrıca hayvansal ürünler tüketmeyen ve bu nedenle B12 vitamini eksikliği yaşayan vejetaryenler için de önemli bir besin desteğidir.
Chlorella Klorella Yosun Ispanak ve Kabakla Bitkilerle Karşılaştırma
Chlorella lif, klorofil, vitaminler ve mineraller için de iyi bir kaynaktır. Chlorella’nın hücre çeperinde kurşun ve civa gibi ağır metalleri tutma özelliğinde olan maddeler yer almaktadır. Bu sayede vücut için toksik olan bu maddelerin dışarı atılmasına yardımcı olur.
Chlorella Klorella Toz Formu
Chlorella, 20’den fazla vitamin ve mineralin yanı sıra bol miktarda doğal alfa, beta-karoten de içermektedir. Chlorella, %50-60 oranında proteinden oluşmakta olup klorofilin doğada bilinen en yüksek oranlı kaynağıdır. Ayrıca demir, iyod, çinko, magnezyum, fosfor ve kalsiyum da içermektedir. Chlorella, sığır ciğerinin içermekte olduğu B12 vitaminden daha fazlasını içerir. Chlorella bu içeriğini saf, katkısız ve doğal olarak mükemmel bir denge içerisinde barındırır ve tek başına bile tam bir besindir. Bütün bitkilerden daha yüksek oranda klorofil (%3) içerir.
Chlorella Klorella Yosun Kapsül
ALGAMAX Chlorella %100 doğal haliyle hiçbir işleme tabi tutulmadan bitkisel kapsüller halinde tüketime sunulmaktadır.

Chlorella özellikle tahıl ve et ürünleri ağırlıklı asidik beslenme tipini tercih eden batı kültüründe vücudun doğal alkali dengesini sağlamak için kullanılan bir besin desteğidir.

Chlorella doğal multivitamindir. İçeriğindeki paba, c vitamini, e vitamini ile cilt bakım ürünlerinde de tercih edilen bir türdür. Bağışıklık sisteminin desteklenmesi için de birçok ülkede kullanılan %100 doğal bir besin takviyesidir.
Chlorella Klorella Yosun Besin İçecek
Chlorella çeşitli soğuk sıvılarla karıştırılıp tüketilebilmektedir.

Chlorella İçeriği:

Vitaminler
Vitamin A
Alfa Karoten
Beta Karoten
B1 Thiamine
B2 Riboflavin
B3 Niacin
B5 Pantothenic Acid
B6 Pyridoxine
Vitamin B11 Folik Asit
B12 Colobalimine
İnositol
Vitamin H Biotin
PABA
Vitamin C (Askorbik Asit)
Vitamin E (Alfa tokeferol)

Mineraller
Magnezyum
Kalsiyum
Potasyum
Fosfor
Çinko
Demir
Selenyum
Krom
Bakır

Amino asit ve Nükleik asitler
Arginine
Lysine
Histidine
Phenylalanine
Tyrosine
Leucine
Isoleucine
Methionine
Valine
Alanine
Glycine
Proline
Glutamic Acid
Serine
Threonine
Aspartic Acid
Tryptophan
Cystine
RNA
DNA

Esansiyel Yağ Asitleri
Linoleic Acid
Linolenic Acid

Fitopigmentler
Klorofil

Karotenoidler
Lutein
Zeaxanthin
Alfa Karoten
Beta Karoten

Chlorella (Klorella) halk dilinde yeşil yosun olarak bilinir. Kullananların yorumları, faydaları, zararları, fiyatları ile ilgili sayfamızdaki menülerden bilgi edinebilirsiniz.

ALGAMAX Chlorella Klorella Yosun

Üretttiğimiz ALGAMAX markalı Chlorella (Klorella Yosun) ürünümüzü satın almak için buraya tıklayınız.

Üretimde üst seviyede Kalite Güvence Sistemi uygulanmaktadır. (ISO9001 - ISO22000)

Üretimde üst seviyede Kalite Güvence Sistemi uygulanmaktadır. (ISO9001 - ISO22000) Spirulina Chlorella Yosun ISO 9001-22000