Doğal Saç Derisi Sağlığı ve Bakımı

ALGEE Spirulina Chlorella Yosun Saç ve Deri Sağlığı
Saçlarınızın doğal, sağlıklı ve canlı görünmesi için en az cildimize gösterdiğimiz özen kadar özen göstermemiz gerekir. Genelde cildimize kullandığımız ürünleri seçerken çok seçici ve hassas davranırız. Cildimize gösterdiğimiz bu hassasiyeti maalesef saç derimize ve saçlarımıza göstermiyoruz. Cildimiz kuruduğunda onu nemlendirmek için nemlendirici kremler kullanırız. Saç derimizin ve saçlarımızın sağlıklı olması içi doğru ürünü seçmeliyiz.

Uzmanlar saç derisinin nemli olmasının saç sağlığı için önemli olduğunu vurgulamaktadırlar. Kuru saç derisi cildin koruyucu özelliğinin kaybolmasına yol açar. Bu da saç derisinde kaşıntı, kepek, yanma vb. şekillerde kendisini gösterir ve kepeklenme oluşur. Saçlar sağlıklı görünümden uzaklaşır. Uzmanlar saç derisinde kuruluk ve gerginlik hissi oluşuyorsa bunu takiben omuzlara ve kıyafetlere kepek dökülüyorsa bu sorunun ancak doğru saç bakım ürünleri kullanarak çözülebileceğini söylemektedirler.

Uzmanlar saç köklerini güçlendirmek ve sağlıklı saç derisi için yapmanız gerekenleri; saç derisinin doğru ürünler kullanarak temizlenmesi gerektiğini ve bu şekilde yağ ve bakteri oluşumunu engelleyerek, düzenli masaj yaparak kan dolaşımını arttırmak, doğal yağlarla nem dengesini sağlamak olarak sıralamaktadırlar. Saç derisi bakımının ihmal edilirse saçların cansızlaşıp güçsüzleşeceği ve hatta döküleceği uyarısında bulunuyorlar.

Akuatik olarak şampuan ve saç kremi ürünlerimizde gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Üretimde kullandığımız her bir hammaddeyi seçerken seçici davranıyoruz. ALGEE markalı kozmetik ürünlerimizi güvenle kullanabilirsiniz.