Spirulina ve Chlorella İçeriği

Spirulina (Mavi-Yeşil Tatlı Su Yosunu) Chlorella (Yeşil Tatlı Su Yosunu) İçeriği

Spirulina Chlorella Yosun İçeriği
Vitaminler yaşamımız için gerekli olan, vücudumuz tarafından üretilemedikleri için dışarıdan alınması zorunlu olan organik moleküllerdir. Sentetik olarak üretilen vitaminler yerine doğal besinleri ve besin takviyelerini tercih edebilirsiniz. Birden fazla vitaminin bir arada olmasına da multivitamin denir.

Biotin
B7 veya H vitamini olarak da adlandırılan ve “güzellik vitamini” olarak da bahsedilen suda çözünen B kompleksi bir vitamindir. Kalın bağırsaktaki bakteriler tarafından da üretilen biotin sağlıklı bir yaşam için gerekli olan bir vitamindir.Yağ, protein ve karbonhidrat metabolizmalarında görev alır. Hücre gelişimine de katkıda bulunarak kanın şeker seviyesini ortalama düzeyde tutmaya yardımcı olur.

Protein
Aminoasitlerin biraraya gelmesiyle oluşan beslenmemizin ve organizmamızın önemli bir parçasıdır. Vücudumuz tarafından sentezlenemeyen ve dışarıdan almak zorunda olduğumuz aminoasitlere esansiyel aminoasit denir. Esansiyel aminoasitler protein sentezinin gerçekleşmesi için gereklidir. Yetişkinler için 8 tane esansiyel aminoasit vardır. Çocuklarda ise bu sayı 9’dur. Bu esansiyel aminoasitlerden bir tanesinin eksik olması durumunda protein sentezi gerçekleşmez. Vücudumuzdaki bir yaranın iyileşmesi, kas, kemik, saç, tırnak sağlığımız ve bağışıklık sistemimiz için protein çok önemlidir.

A Vitamini
Göz sağlığımız, bağışıklık sistemimiz için öneml bir vitamindir. A vitamini dokuların onarımı yeni hücrelerin gelişmesi, kemiklerin ve dişlerin oluşumu için de önemlidir. A vitamini olmadan vücudumuz proteini kullanamamaktadır. Cilt sağlığımız için de A vitamini önemli bir vitamindir.

C Vitamini
Askorbik asit olarak da isimlendirilir. Vücudumuzun üretememesinden dolayı dışarıdan almak zorunda olduğumuz vücut sağlığımız için önemli bir vitamindir. Cilt ve damar sağlığı için vücudumuz için olmazsa olmaz vitaminlerden biridir.

E Vitamini
Yağda çözünen antioksidan özelliği olan ve sağlığımız için önemli bir vitamindir. Doku tahribini azaltması, cildi dış etkilerden koruması E vitaminini önemli kılan nedenler arasında…

Mineral
Doğal şekilde oluşan katı maddelerdir. Metabolizmamız için olmazsa olmazlardandır. Eksikliğinde vücudumuz yaşamsal fonksiyonlarını gerçekleştiremez. Çoğunlukla vitaminlerle birlikte çalışarak vitaminlerin ihtiyaç duyulan bölgeye ulaşmalarında görev alırlar. Hücrelerin korunması, sağlıklı cilt, diş ve kemik yapısı için önemlidir.

PABA Vitamini
Suda çözünebilen B kompleks vitamin ailesinin yeni üyesi bir vitamindir. Folik asit üretimine yardımcı olur. Proteinin kullanılması için önemli bir vitamindir. Cilt sağlığı için ve saçlarımızın doğal rengi için de önemli bir vitamindir.

Omega 3 ve 6 Yağ Asitleri
Vücudumuzun yaşamsal aktiviteleri için en önemli besinlerden biri omega 3 ve 6 yağ asitleridir. A, D, E, K gibi yağda eriyen vitaminleri vücudumuzun özümseyebilmesi için yağ asitleri gereklidir. Bağışıklık sistemimizi güçlendirerek hastalıklardan korunmamıza yardımcı olur. Gerek Omega-3 gerekse Omega-6 yağ asitlerinin dengeli olarak almamız sağlığımız için temel olan ideal kan dolaşımını sağlıyor. Beyin hücrelerinin gelişimine ve sağlıklı gelişmeye yardımcı oluyor. Cildin nemini koruyarak genç görünmesine ve cilt hücrelerinin işlevlerini düzenlemeye yardımcı oluyor.

%100 doğal Spirulina ve Chlorella içerdikleri A, C, E, B12, PABA vitaminleri, biotin (multivitamin), mineral, omega 3 – 6 yağ asitleri, protein, klorofil, fikosiyanin, GLA gibi birçok maddeyi yapılarında doğal olarak bulundurmaktadır. Hasat edilen Spirulina ve Clorella hiçbir işleme tabi tutulmadan yıkanıp kurutulduktan sonra bitkisel kapsüller halinde paketlenmektedir.

Spirulina (Mavi-Yeşil Yosun) ve Chlorella (Klorella-Yeşil Yosun) doğal birer protein kaynağı, multivitamin ve mineral deposudur.