Spirulina Kapsül

Suda yaşayan bitkisel bir yosun türü olan ve tatlısu sebzesi (Sebzelerden farklı olarak selüloz hücre duvarı bulunmaz.) olarak da adlandırdığımız Spirulina yetiştiği ortamda yoğunlaştığı yani çoğaldığı zaman hasat edilir. Hasat edilen Spirulina yosunu su ile 6-7 kez yıkanır. Sonrasında kurutma fırınlarında hijyenik olarak uygun sıcaklıkta kurutulur. Kurutma işleminden sonra tüketime sunulmak üzere tablet veya kapsül formlarına getirilir.

Spirulina Yosun Kapsül
Üretici firma olarak maliyetlerinin yüksek olmasına rağmen etik olmayacağını düşündüğümüz için bitkisel kapsülden başka kapsül kullanmıyoruz (Bitkisel ürünleri üretip tüketime sunarken hayvansal kaynaklı malzemeleri kullanmayı doğru bulmuyoruz.). %100 doğal Spirulina yosun hiçbir katkı koruyucu vb. madde kullanmaksızın toz şekliyle bitkisel kapsüller içerisine konulur ve bu şekilde tüketime sunulur.

Üretimde üst seviyede Kalite Güvence Sistemi uygulanmaktadır. (ISO9001 - ISO22000)Ürettiğimiz Spirulina ürünlerine ulaşmak ve satın almak için buraya tıklayarak anasayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ALGAMAX Spirulina Yosun Kapsül